یک روزنامه کویتی به حذف نشدن نقشه دارای عبارت خلیج فارس از سایت اداره آمار این کشور اعتراض کرد.

به گزارش عصر ایران، روزنامه کویتی الوطن در شماره امروز دوشنبه خود نوشت: همچنان در سایت اینترنتی اداره آمار کویت، عبارت خلیج فارس جایگزین خلیج عربی است و این در حالی است که پیش از این یکی از نمایندگان پارلمان کویت خواستار تحقیق فوری در این باره شده بود.

ولید طباطبایی از نمایندگان سلفی پارلمان کویت چند روز پیش از این با طرح سوالی از شیخ "احمد الفهد" معاون نخست وزیر، به استفاده از عبارت صحیح خلیج فارس به جای عبارت مجعول خلیج عربی در کتابچه  منتشر شده از سوی اداره آمار کویت به شدت اعتراض کرده بود.

در کتابچه اداره آمار کویت، نقشه ای از این کشور به چاپ رسیده و در آن، خلیج فارس با همان نام صحیح خود به کار رفته است.

طباطبایی که سابقه زیادی در مخالفت با عبارت خلیج فارس دارد و پیش از این بارها مقامات دولتی را به همین بهانه ، مورد اعتراض قرار داده بود همچنین خواستار تحقیق فوری در باره استفاده از عبارت خلیج فارس در  در کتابچه اداره آمار کویت شد.

در حدود یک هفته پیش از این، طباطبایی با طرح سوال از معاون نخست وزیر کویت درباره استفاده از عبارت خلیج فارس در نشریه آماری دولتی گفته بود آیا در این زمینه تحقیقی صورت گرفته است و بر چه اساسی از این عبارت در نشریه دولتی استفاده شده است؟

وی همچنین به این موضوع اعتراض کرده  که چرا به جای عبارت   Arabian Gulf از عبارت  Persian Gulf  استفاده شده است.

وی خواسته است تا در صورت تحقیق، نتیجه این تحقیق و اقدامات اتخاذ شده علیه مسولان این اتفاق ، اطلاع رسانی شود.

متن این کتابچه همراه با نقشه خلیج فارس، در پایگاه اینترنتی این اداره هم منتشر شده است.

روزنامه الوطن کویت اضافه می کند: موضوع نام خلیج فارس پیش از این باعث کشمکش دیپلماتیک و سیاسی میان کویت و کشورهای همسایه شد ولی هم اکنون شاهد انتشار عبارت خلیج فارس در کتابچه  یک  اداره دولتی و حذف نشدن این عبارت از سایت اینترنتی اداره امار کویت هستیم.

خلیج فارس در کویت

با وجود مخالفت تعدادی از نمایندگان پارلمان کویت، اما به نظر می رسد خلیج فارس به کابوسی برای آنها تبدیل شده است.

چندی پیش افرادی نامعلوم، نام خیابان خلیج عربی در شهر کویت را به خلیج فارس تغییر دادند که با دخالت و واکنش مقامات ارشد مقامات وزارت کشور روبه رو شد. همچنین بسیاری از دیوارهای پایتخت کویت با شعار نویسی با مضمون خلیج فارس همراه شد . این در حالی است که ماموران حکومتی تلاش دارند تا با رنگ آمیزی ناشیانه ای ، عبارت های خلیج فارس را پاک کنند.

طباطبایی پیش از این نیز به حضور یکی از دانشگاهیان کویت در همایش خلیج فارس در تهران اعتراض کرده بود و وزیر آموزش عالی کویت را مورد بازخواست قرار داده بود.

وی همچنین قبل از تاکید پارلمان ایران براستفاده از عبارت خلیج فارس نیز انتقاد کرده بود و به همین بهانه ، خواستار توقف گسترش روابط دیپلماتیک تهران - کویت شده بود.

البته چندی قبل نشریه داخلی یکی از ادارات وزارت بهداشت عربستان نیز نقشه ای از عربستان را منتشر کرد که در آن عبارت خلیج فارس به کار رفته بود که همین موضوع با موضع گیری های گسترده رسانه های محلی و سایت های اینترنتی در عربستان روبه رو شد.تاريخ : | | نویسنده : funny98 |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.