وزارت امورخارجه فرانسه اعلام کرد ایران با غنی سازی 20 درصدی ، 90 درصد مسیر رسیدن به غنی سازی نظامی را رفته است.
به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، وزارت خارجه فرانسه همچنین از واکنش به ادعای اخیر مدیر آژانس مرکزی جاسوسی آمریکا درباره اینکه ایران میزان کافی اورانیوم را برای ساخت دو بمب اتمی در اختیار دارد، خودداری و تنها به این موضوع اشاره کرد که از این اظهارات، آگاه شده است.
پاریس همچنین تاکید می کند که ذخایر اورانیوم کم غنی شده ایران در اوایل ماه می گذشته به مقدار 2.4 تن رسیده است و براساس اطلاعات در اختیار فرانسه و به استناد آژانس بین المللی انرژی هسته ای ، تاسیسات نطنز ، ماهیانه 80 کیلوگرم اورانیوم کم غنی شده ، تولید می کند.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود در پاسخ به اظهارات محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران درباره تعلیق دو ماهه مذاکرات با کشورهای 1+5  اعلام کرد: کشورهای 1+5 آماده افزایش تلاش های خود برای رسیدن به راه حلی از طریق مذاکره هستند و این همان موضوعی است که در ارائه پیشنهاد به مدیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای برای برگزاری نشستی میان گروه وین (آمریکا، فرانسه و روسیه) با ایران نمود پیدا می کند.

پاریس پیش از این نیز اعلام کرده بود توافق با تهران برای خروج مقادیری اورانیوم کم غنی شده از ایران و مبادله آن با سوخت، مشکلی را حل نمی کند چرا که موضوع غنی سازی در ایران همچنان معلق باقی می ماند.
در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است که هیچ توجیه غیرنظامی برای برنامه هسته ای ایران وجود ندارد برنامه ای که شش قطعنامه شورای امنیت و 10 قطعنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی را نقض کرده است.   علاوه بر این، آژانس به همراه شش کشور 5+1 (آمریکا، چین، روسیه، انگلیس ، فرانسه و آلمان) پاسخ های شفافی را برای سوالات خود در زمینه برنامه هسته ای و موشکی ایران دریافت نکرده اند.
منابع آگاه نیز گفتند کشورهای غربی از هم اکنون گام های بعدی علیه ایران را در صورتی که این کشور ، قطعنامه اخیر شورای امنیت را رد کرد، بررسی می کنند. منابع فرانسوی در این باره گفتند که به رفتار ایران و پذیرش خواسته های بین المللی، خوشبین نیستند.
ایران بر صلج آمیز بودن فعالیت های هسته ای خود تاکید دارد.
تا کنون بیشترین میزان بازرسی ها در طول تاریخ آژانس متوجه تاسیسات هسته ای ایران بوده است.
تاريخ : | | نویسنده : funny98 |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.