قانون حذف كنكوردرسالهای 92 تا 93

 

قانون حذف كنكور در سالهای 92 تا 93 اجرا مي‌شود


آنچه از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد جابجایی مراکز پیش‌دانشگاهی مستقل در دبیرستانها است، كه البته مجلس هنوز با اين طرح مخالفت است/هیچ تغییری در این مورد در سالهای 89 و 90 اتفاق نمی‌افتد.

ایلنا: عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در حالي خبر از حذف كنكور در سالهای 92 تا 93 را داد، تا فصل جديدي از ابهامات در اجراي قانون حذف كنكور شروع شود.
به گزارش خبرنگار ايلنا، سعدالله نصيري عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد؛ با توجه به تأخیری که در اجرای قانون حذف کنکور اتفاق افتاد اعضای کمیته ماده 4 قانون حذف کنکور تصمیم گرفتند کنکور با 2 تا 3 سال تأخیر حذف شود.
وي افزود: اعضای کمیته ماده 4 کنکور باید جمع‌بندی نهایی جلسه شب گذشته را در مورد حذف کنکور در سال 92 یا 93 به کمیسیون آموزش ارائه کنند تا کمیسیون در صورت لزوم نسبت به اصلاح قانون حذف کنکور اقدام کند و یا اینکه زمان حذف کنکور را در یکی از بندهای برنامه پنجم توسعه ذکر کند.
وي در رابطه با حذف مقط پيش دانشگاهي گفت: پیش‌دانشگاهی حذف نمي‌شود، مسئولین آموزش و پرورش نیز در جلسه‌ای در کمیسیون آموزش عنوان کردند که هیچ تغییری در این مورد در سالهای 89 و 90 اتفاق نمی‌افتد، آنچه از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد جابجایی مراکز پیش‌دانشگاهی مستقل در دبیرستانها است، كه البته مجلس هنوز با اين طرح مخالفت است.

تزريق ابهامات تازه در اجراي قانون حذف كنكور
به گزارش خبرنگار ايلنا، از سال 85 که قانون نحوه ساماندهی پذیرش دانشجو در دانشگاهها تحت عنوان قانون حذف کنکور در مجلس تصویب شد تاکنون اقدام جدی برای اجرای آن صورت نگرفته است از این رو مسئولان دولت و مجلس در سال گذشته تصمیم به تأخیر در اجرای قانون حذف کنکور گرفتند.
براين اساس علیرغم تصویب قانون حذف کنکور سراسری در مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش تا سال گذشته موفق به ایجاد هماهنگی در این راستا و اجرای مقدمات برای حذف کنکور نشدند و وزیر علوم در آبان ماه 88 پیشنهاد به تعویق افتادن سه ساله اجرای قانون حذف کنکور را ارائه داد و همچنین پیشنهاد داد کنکورهای فصلی در هر سال تا زمان اجرای کامل قانون انجام گیرد.
در ادامه و با روی کار آمدن وزیر جدید آموزش و پرورش، همچنین پیشنهادات مطرح شده درباره به تعویق افتادن حذف کنکور، مشکلات و مسائلی که حذف کنکور با آن درگیر بود با حضور نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و مسئولان وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش طی جلسه‌ای بررسی شد.
در این جلسه پیشنهاد وزیر علوم مبنی بر به تأخیر افتادن اجرای قانون حذف کنکور به مدت 3 سال رد شد و کمیسیون آموزش نیز اعلام کرد قانون حذف کنکور تنها با یک سال تأخیر در سال 91 اجرایی می‌شود.
با اين حال رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اواسط سال گذشته زمان حذف کنکور را بین سال‌های 91 تا 93 عنوان کرد.
اظهارات عباسپور در حالي بود كه امروز سعدالله نصيري در گفت‌و‌گو با ايلنا اعلام كرد: قرار بود کنکور ا در تابستان 91 حذف شود اما تصمیم گرفته شد اجرای این قانون به سالهای 92 تا 93 منتقل شود.
پاس‌كاري‌هاي دولت و مجلس و همچنين عدم اعلام زمان قطعي حذف كنكور سال‌هاست كه هزاران نفر از دانش‌آموزان ‌را در دوراهي حذف و يا عدم حذف كنكور سرگردان كرده‌اند و همچنان سرمايه‌هاي كشور در حساس‌ترين سن زندگي خود در تب كنكور مي‌سوزند و مسئولين نيز همچنان در حال تعيين كردن زمان حذف كنكور هستند...../تحلیل:ایلناتاريخ : | | نویسنده : funny98 |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.