هجوم گسترده کاندیداها برای ثبت نام در ساعات اولیه

 

ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز در ستادهای انتخابات سراسر کشور آغاز شد تا انتخابات نهم رسما کلید بخورد و فعالیت‌های انتخاباتی رسمی به آغاز نزدیک‌تر شود.

طبق جدول زمان‌بندی انتخابات، ثبت‌نام کاندیداهای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح امروز شنبه سوم دی‌ماه در ستادهای انتخابات سراسر کشور آغاز شده است.

بر اساس اطلاعیه‌ شماره ۵ ستاد انتخابات وزارت کشور، ثبت‌نام از کاندیدا‌ها به مدت ۷ روز یعنی از سوم دی‌ماه تا دهم دی‌ماه ادامه دارد و کاندیداهای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌توانند با مراجعه به ستاد‌های انتخابات سراسر کشور اقدام به ثبت‌نام کنند تا به این ترتیب دست گروه‌ها و جبهه‌های مختلف سیاسی در سیاست‌های انتخاباتی رو شود و جهت گیری‌هایی که با تایید و تکذیب‌ها عجین بود، شفاف و مشخص شود.

اما انتخابات نهمین دوره مجلس شوراى اسلامى در حالى شکل مى‏گیرد که دشمنان نظام از هر فرصت و امکانى براى ضربه زدن بهره خواهند جست و به طور قطع یکى از برنامه‏هاى مشخص آن‏‌ها اخلال در روند انتخابات و ایجاد اشکالات و نارسایى‏هایى در فرآیند و نتیجه انتخابات است.

هر چند در طول دهه ‏هاى گذشته دشمن با همه تلاش و کوششى که در ایجاد اخلال در فرایند انتخابات انجام مى‏دهد، با شکست مواجه شده است و مردم هر بار پر شور تر از قبل به استقبال انتخابات رفته اند اما این مساله باعث شده است با شروع ثبت نام کاندیدا‌ها و نزدیک شدن انتخابات، مقام‌های مسئول و گروه‌های مختلف سیاسی در آستانه آغاز ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس نهم به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود درباره این انتخابات بپردازند و در این زمینه نیز هشدارهای لازم را بدهند.

دبیر شورای نگهبان: حضور حداکثر، سدی در برابر دشمنان

در همین حال در آستانه آغاز ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس، آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران به نهمین دوره انتخابات مجلس که در اسفندماه برگزار خواهد شد اشاره کرد و افزود: روز شنبه ثبت نام از کاندیداهای این انتخابات شروع خواهد شد مجلس اهمیت خاصی دارد، محل قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون است و جایگاه ارتباط مردم با نظام است چون نمایندگان پیام مردم را در دست و دل دارند و احیانا پیام نظام را به مردم می‌رسانند.

خطیب نماز جمعه تهران خطاب به کسانی که می‌خواهند برای نهمین دوره انتخابات مجلس نامزد شوند توصیه کرد افرادی که می‌خواهند ثبت نام کنند ابتدا بروند قانون را بخوانند در ماده ۲۸ قانون شرایط داوطلبان کاملا مشخص شده است بین خود و خدای خود ببینند که اگر این شرایط را ندارند ثبت نام نکنند و بی‌جهت آبروی خود را نبرند و همه را معطل نکنند.

جنتی ادامه داد: اما کسانی که صلاحیت دارند بیایند اگر این افراد نیایند چه کسی بیاید؟ این افراد مطمئن باشند که اگر صلاحیت داشته باشند امکان ندارد که رد صلاحیت شوند و اگر احیانا اشتباهی رخ داد بیایند به صورت منطقی از خود دفاع کنند.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: دشمن به دنبال این است که دوباره مسئله تقلب را مطرح کند این‌ها همه نقشه‌های دشمن است اما ما باید حضور حداکثری در صحنه داشته باشیم تا مجلسی با آرای بالا تشکیل شود.

اختلاف به نفع جریان انحرافی است

در همین زمینه رئیس ستاد انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان گفت: ادامه گفتمان اصولگرایی، جذب حداکثری، استفاده از تمام ظرفیت‌های اصولگرا، پیروزی جبهه انقلاب اسلامی، انتخاب نمایندگان صالح و تشکیل مجلس انقلابی و کارآمد‌تر از اهداف جبهه متحد اصولگرایان است.

علیرضا زاکانی پنج شنبه شب در نشست جبهه متحد اصولگرایان فارس اظهار داشت: مرزبندی اصول گرایان با جریان‌های فتنه، انحرافی و فاسد مرزبندی مشخصی است و ما نمایندگانی می‌خواهیم که خود را خادم ملت بدانند.

زاکانی ادامه داد: از اختلاف در جبهه اصول گرایان جریان انحراف و فتنه بیشترین نفع را می‌برند و فرصت‌ها مانند ابر بهاری در حال گذر است.

عضو جبهه پایداری: کاندیداهای جبهه پایداری در روز ۹ دی ثبت نام می‌کنند

یک عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی نیز از ثبت نام کاندیداهای این جبهه در تهران برای انتخابات دور نهم مجلس در روز ۹ دی ماه خبر داد.

حجت الاسلام رسایی در این باره گفت: قرار است کاندیداهای جبهه پایداری در تهران در یوم ا... ۹دی برای دور نهم انتخابات مجلس ثبت نام کنند و بعد از آن در مصاحبه‌ای با اصحاب رسانه برنامه‌های خود را برای انتخابات اعلام کنند.

وی افزود: به هیچ عنوان بنا نداریم با اصحاب فتنه، جریان انحرافی و ساکتین که حتی امروز به عنوان اصولگرا شناخته می‌شوند مصالحه کنیم.

سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس: تحریم انتخابات خواسته دشمنان نظام است

درهمین حال اما با وجود اینکه زمزه‌هایی از سوی رسانه‌های اصلاح طلبان و اپوزیسیون خارج از کشور مبنی بر تحریم انتخابات از سوی اصلاح طلبان به گوش می‌رسد اما داریوش قنبری، نماینده ایلام و سخنگوی فراکسیون اقلیت (اصلاح طلبان) در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تحریم انتخابات و مشارکت نکردن در آن در شرایط کنونی کشور، خواسته دشمنان نظام است و اصلاح طلبان گامی در راستای خرسندی دشمنان نظام برنخواهند داشت.

این نماینده اصلاح طلب مجلس هشتم همچنین متذکر شد: برگزار کنندگان انتخابات نیز باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند که اصلاح طلبان بتوانند مشارکت بالایی داشته باشند زیرا این مشارکت بالا در راستای منافع کل کشور خواهد بود.

وی در پاسخ به اینکه آیا این فراکسیون نیز از سیاست کلی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برای شرکت در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تبعیت می‌کند، اظهار داشت: تصمیم فراکسیون اقلیت مجلس این است که از سیاست‌های اصلاح طلبان خارج از مجلس در قالب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات پیروی کند.

قنبری افزود: در همین راستا به هیچ عنوان بحث تحریم انتخابات مطرح نیست اما اصلاح طلبان لیست خاصی ارائه نمی‌دهند و اصلاح طلبانی که تمایل به کاندیداتوری دارند می‌توانند به صورت انفرادی اقدام و ثبت نام کنند. به گفته نماینده ایلام، اصلاح طلبان کنونی مجلس هم می‌توانند به صورت انفرادی ثبت نام کنند و در عرصه انتخابات حضور یابند.

***

در هر حال، با توجه به شرایط موجود به نظر می‌رسد، مهم‌ترین گروه‌های شرکت کننده در انتخابات نهم، جبهه متحد اصولگرایان، جبهه نوظهور پایداری و اصلاح طلبان هستند. در حالیکه که جبهه پایداری همواره اعلام کرده بود که در مسیر وحدت اصولگرایان قدم بر می‌دارد اما به نظر می‌رسد با معرفی کردن کادیداهای مستقل که بنا به گفته رسایی در روز ۹ دی ثبت نام خواهند کرد، مواضع خود را کاملا آشکار کرده است و به نوعی مشخص است که از ابتدا نیز این جبهه بنای وحدت با اصولگرایان را نداشت.

از سوی دیگر، اصلاح طلبان نیز که این روز‌ها به دو گانگی دچار شده‌اند و به نوعی نمی‌دانند چه می‌خواهند انجام بدهند نیز با ثبت نام کاندیدا‌ها به زودی اهداف خود را آشکار خواهند کرد.

در این میان اما نباید نقش جریان انحرافی را نادیده گرفت چرا که این جریان از مدت‌ها پیش نشان داده است که برنامه‌هایی برای انتخابات نهم در پیش دارد و از هیچ راهی برای رسیدن به کرسی‌های بهارستان فروگذار نیست از تطمیع با پول گرفته تا تغییر استانداران، روش‌های این جریان برای رسیدن به قدرت است. حال باید تا اتمام فرصت ثبت نام کاندیدا‌ها منتظر ماند و دید نتیجه تلاش‌های گروه‌های مختلف سیاسی به کجا ختم خواهد شد و چه کسانی برای کرسی‌های مجلس نهم به رای گذاشته می‌شوند؟../شفافتاريخ : | | نویسنده : funny98 |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.