سارکوزی از چه کسی شکست خواهد خورد؟

 

رسانه های خبری فرانسه با بررسی سوابق و عملکرد نامزدهای انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور به این پرسش که پیروز این انتخابات چه کسی خواهد بود ،‌ پرداختند. شبکه های تلویزیونی مختلف در این میان با پخش برنامه های زنده تلویزیونی نقش مهمی را ایفا می کنند.

به گزارش انتخاب ، فرانس دو با پخش برنامه ای با عنوان چه کسی سارکوزی را شکست می دهد ؟ به تشریح برنامه های هر یک از شش نامزد سوسیالیست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه پرداخت.

تا قبل از رسوایی اخلاقی دومینیک استراوس کان مدیر کل پیشین صندوق بین المللی پول ،شانس وی برای پیروزی در انتخابات مقدماتی حزب سوسیالیست و در نهایت رقابت با نیکلا سارکوزی در انتخابات ریاست جمهوری بسیار زیاد ارزیابی می شد.

اما با رسوایی اخلاقی مشکوک استراوس کان بیشتر طرفداران حزب سوسیالیست در مناسبتهای مختلف به طور علنی وی را فاقد صلاحیت لازم برای شرکت در هرگونه انتخابات و مسئولیتی می دانند.

با خارج شدن استراوس کان از گردونه رقابتها ،اکنون بر اساس نظرسنجیها فرانسوا اولاند و مارتین اوبری شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات مقدماتی بیست و دوم اکتبر حزب سوسیالیست دارند. نکته جالب در این میان شانس اندک سگولن رویال است.

رویال که دور گذشته با آرا میلیونی رقیب سرسختی برای سارکوزی بود در این دوره حتی شانسی برای پیروزی در دور مقدماتی حزب سوسیالیست ندارد. مارتین اوبری که به همراه سایر رقبای خود در برنامه های تلویزیونی در شبکه ب اف ام تی وی شرکت کرده بود با زیر سوال بردن عملکرد دولت کنونی فرانسه گفت باید تمام برنامه ها را تغییر داد .

نمی توان از تغییرات سخن به میان آورد اما در عین حال یک سوسیالیست میانه رو بود. وی که هم اکنون شهردار لیل است به سوابق خود در زمینه تلاش برای بهبود اوضاع اجتماعی شهروندان فرانسوی اشاره کرد. فرانسوا اولاند نیز که مدتها ریاست حزب سوسیالیست را برعهده داشت با انتقاد از عملکرد دولت سارکوزی در زمینه مسائل داخلی تاکید کرد باید برای بهبود اوضاع اجتماعی مردم تلاش کرد. هرچند نظرسنجیها از محبوبیت بیشتر اولاند در میان طرفداران حزب سوسیالیست حکایت دارد اما به نظر می رسد رقابت سختی میان اولاند و اوبری در پیش باشد.../تحلیل:انتخابتاريخ : | | نویسنده : funny98 |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن زالو چیست؟
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.